چند وقتیه که امورات فرهنگی هولدینگ رو رها کردم. نمی رسم به این کارا. مشکل خانوادگی- اجتماعی- ی بزرگی درگیرم کرده. قبلاً  گفته بودم ابوی و ابواوجه ام عناصر خدومی هستند که عمر و جوانی خود را صرف رشد و توسعه کشور کرده اند. فکرش را بکنید تمام عمرت را برای وطنت بگذاری. جوانیت را، خانواده ات را، تحصیلاتت را ( به خاطر میهن بری اون ور دنیا دکتری بگیری) موقعیت های رشد و تعالیت را. بعدش هم یه قانون خلاف نظر بزرگان نظام تصویب بشه "منع به کار گیری بازنشستگان "

ابواوجه با کوله باری از تجربه داخلی و خارجی چندین سالی بود که معاون وزیر بودند و رییس یک سازمان بسیار کلیدی. آنچنان کمر به خدمت بسته بودند که کمر پرسنل آن سازمان زیر بار کار در حال شکستن بود. بارها به پرسنل متذکر شده بودند که باید موتورها را روشن کنید اما افسوس که کسی حاضر به تکان خوردن نبود. اصلاحات ایشان در حال به ثمر نشستن بود که این قانون راه را بر اصلاحات اصولی ایشان بست. بنده خدا حالا مدتی است راهی خانه شده و بعد از دهه ها مدیریت و ریاست، این روزها به کارشناس خرید و تدارکات منزل تبدیل شده. از شما چه پنهان مادر عیال شیر زنی است برای خودش. 

ابوی جان هم پس از سالها خدمت در سمت های مختلف، از کلیه سمت ها کناره گرفت و با توجه به تجربیات سرشار راهی یک گروه سرمایه گذاری بزرگ شده است. بازم هم خوب است که هنوز بخش خصوصی!!! قدرشناس این نیروهاست. البته هنوز هم نگرانی وجود دارد که این قانون ناقص، کثیف، بی رحم و نخبه کش گریبان بخش های خصوصی وابسته به دولت را هم بگیرد. در این مدت کوتاه ابویِ گرام کلکسیونی از نخبگان بازنشسته را در آن هلدینگ خصولتی گرد هم آورده است. یکی از بهترین آنها "مراد" من است. این بزرگ مرد را به زودی معرفی خواهم کرد. 

روزگار را می بینید، در روزهایی که پدرزنها به دنبال مدیر و معاون کردن دامادها هستند، من باید به دنبال نجات پدرزن جان ( همان ابواوجه) از ماموریت های مادر عیال باشم. به جِد مشغولم که از تبصره ها و مجوزهایی که این روزها صادر می شود روزنه ای باز شود و این دو عنصر خدوم به کانون گرم و نرم مدیریت کلان کشور برگردانده شوند. 

واقعاً بی انصافی است که این دو بزرگ و قَدَر مردانی چون مراد و پیر من خانه نشین شوند و گروهی با رانت، ارتباط و توصیه عمه-خاله همچنان در سمت های خود باقی بماند و یا از جایی بازنشینند و در صندلی نان و آب تری جلوس نمایند. 

من آرام نخواهم نشست و آبروی از دست رفته دامادهای جوان، مستعد و با سابقه یِ مرتبط را احیا خواهم کرد. 

من از امروز کمپین #داماد_حامی_پدرزن را راه اندازی می کنم. علی برکت الله 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

می‌نویسم از خودم فشرده دانلود سایت ها Embarrassingly Parallel معرفی انواع کالاهای مورد نیاز Sarah دنگ و فنگ پکیج و رادیاتور